Sbor byl založen na ustavující valné hromadě v neděli 9. února 1908. Do sboru se přihlásilo 43 členů. Při volbě aklamací byli zvoleni: Alois Liska – velitel sboru, Karel Žák – náměstek velitele, Otto Roubíček – starosta sboru. Sbor poprvé zasahoval 17. června 1909 ve Štítarech, při požáru rodinného domku. V roce 1910 se rozšířil výbor o funkci jednatele. Za první světové války činnost nebyla zaznamenána. Členové se účastnili župních sjezdů, manifestačních táborů, samaritánských kurzů, župních, okrskových a okresních cvičení. 19. května 1935 pořádala obec okresní cvičení. V roce 1946 se výbor rozrostl o pokladníka a strojmistra. Členové sboru se podíleli i na pořádání „Staročeských Májů“ a plesů. V roce 1969 dostali novou stříkačku PS 12, která slouží dodnes a roku 1990 vozidlo Škoda 1203. Roku 1991 byl založen 8. okrsek z místního sboru a sborů ze Štítar, Zibohlav a Lošánek. Velitelem okrsku byl zvolen pan Stanislav Linhart. Podíleli se na budování sportovní plochy naproti autobusové zastávce. V roce 2003 proběhly stavební úpravy na rozšíření klubovny hasičů, neboť skončil provoz místního pohostinství, kde se členové scházeli. O rok později proběhla rozsáhlá rekonstrukce hasičské zbrojnice. Členové se podíleli i na organizování poznávacích zájezdů, kulturních podniků apod. Nejstarším členem je pan Josef Svoboda narozen v roce 1924.
Složení výboru: starosta – Petr Říha, velitel – Roman Havíř, strojník – Tomáš Němeček, pokladník – Jaroslav Srba, jednatel – Jan Jirků st.
SDH má celkem 43 členů, z toho 3 ženy. Soutěžní družstvo se skládá ze 7 členů, kteří mají dobré podmínky pro svou práci, tomu odpovídají i dobrá umístění v soutěžích. Motorová stříkačka PS 12 dostala silnější motor.
V roce 2009 byla distribuována dodávka ošacení, obuvi a ochranných přileb pro zásah, připravují se na námětová cvičení, která se konají v obci a v okrsku, 1. kolo v požárním sportu v okrsku a na okresní úrovni, v Zibohlavech začátkem září se hasiči rozloučí se sportovní činností okrskovou soutěží „Sání babího léta“, s touto myšlenkou přišli místní hasiči. A jako další bude i soutěž pro členské obce mikroregionu „Pod Chlumem“. Zároveň se podílejí na údržbě své klubovny a okolí, vypomáhají při sekání trávy kolem rybníku, sbírají železný šrot, pomáhají s organizaci dětského dne, kde by v letošním roce chtěli předvést dětem své hasičské umění a získat posily do svého sboru.
Avie Furgon, prozatím motorová stříkačka PS 12 (po výměně se silnějším motorem) a další běžné hasební pomůcky, klubovnu včetně sociálního zázemí a kuchyňku. Sušárna hadic je na pozemku u obecního úřadu.
Návštěvnost:
ONLINE:1
DNES:99
TÝDEN:680
CELKEM:1057291
Svátek má Ambrož, Benjamín
Radovesnice I se rozprostírají v členité krajině. Jejich dominantu tvoří areál zámku, který leží na kopci nad obcí. Zámek byl založen již v první polovině 18. století na místě bývalé tvrze. Okolo něj se rozprostírá rozlehlý park, jenž od vnějšího prostředí odděluje kamenná zeď. Tato nemovitá kulturní památka byla na základě restitucí vrácena potomkům posledních majitelů, rodině Fischerových. Nyní je objekt v majetku soukromé firmy a byla provedena jeho kompletní a rozsáhlá rekonstrukce, včetně úprav přilehlého parku.
Ves, jež se do konce 16. století jmenovala pouze Radovesice, byla založena pravděpodobně již ve 12. století. První písemná zmínka ji připomíná až v roce 1266, kdy zde měl sídlo vladyka Vícemil z Radovesic, po němž nesla své jméno. Počátkem 16. století ji získali Maternové z Květnice, kteří zde založili tvrz, písemně doloženou roku 1608.
V roce 1988 byla obec připojena jako městská část ke Kolínu, v jehož těsném sousedství se nachází, avšak již roku 1991 se opět osamostatnila.